БНР | 10.11.2019 16:50:10 | 102

Манчестър Юнайтед с четвърти успех в Англия

Отборът на Манчестър Юнайтед изигра един от най-убедителните си мачове от началото на сезона и победи с 3:1 гостуващия Брайтън в среща от 12-ия кръг на Висшата лига на Англия.
"Червените дяволи" създадоха страшно много възможности пред вратата на съперника си и можеха да реализират поне още толкова голове, но малшансът вратарят Мат Райън им попречиха.
Още до 19-ата минута Юнайтед поведе с 2:0. Андреас Перейра откри резултата в 17-ата минута, две по-късно резултатът бе удвоен. Попадението ббе записано като автогол на Дейви Прьопер, който опита да избие от голлинията изстрела на Скот Мактоминей.

В средата на второто полувреме Брайтън върна един гол чрез централния бранител Люис Дънк, който засече с глава центриране от корнер, но само минута след това Маркъс Рашфорд сложи точка на спора с мощен изстрел от десетина метра.
С победата Манчестър Юнайтед събра 16 точки и се изкачи на седмо място в класирането, докато Брайтън е на 11-о място с 15 точки.

В другия мач, игран по същото време, Уулвърхямптън победи Астън Вила с 2:1.
Точни за "вълците" бяха Рубен Невеш в 41-вата и Раул Хименес в 84-тата минута, а почетен гол за гостите в добавеното време реализира египтянинът Трезеге.
С победата Уулвърхямптън събра 16 точки и заема осмо място, докато Астън Вила е на 17-а позиция с 11 пункта.