БНР | 10.11.2019 16:56:21 | 139

Съперник на Лудогорец с успех в Русия

След 4 мача без победа в първенството и още толкова без успех в групите на Лига Европа отборът на ЦСКА (Москва) се пребори за трите точки при гостуването си на новака Сочи. Съперникът на Лудогорец в турнира Лига Европа на два пъти догонваше в резултата, но спечели с 3:2. .

Сочи поведе в 7-ата минута с гол на Алексей Мостовой. Атаката се разви по левия фланг. Центрирането дойде от Дмитрий Полоз, а след удара на Мостовой имаше рикошет, който не позволи на Игор Акинфеев да се намеси. Десетина минути по-късно Сигурдсон стреля силно, топката се отклони от Мевля и влетя във вратата - 1:1.

В самия край на полувремето Кучаев повали в наказателното поле Полоз и потърпевшият реализира дузпата. Домакините обаче бяха подложени на мощен натиск веднага след старта на втората част и се огънаха. В 52-ата минута Влашич центрира към Иван Обляков и той отблизо изравни, а в 55-ата Чалов сложи край на головата си суша и ЦСКА направи пълен обрат.