БНР | 10.11.2019 18:26:30 | 119

Треньорът на Лудогорец: Щяхме да направим голяма глупост

Старши-треньорът на Лудогорец Станислав Генчев прие спокойно катастрофалното представяне на шампионите срещу тима на Витоша (Бистрица) в среща от 16-ия кръг на футболното ни първенство. Шампионите спечелиха срещата с 1:0 след гол на Димо Бакалов в 92-ата минута.

“Победата е най-важна в такъв мач. Ние си направихме мача труден. Първите минути имахме доста ситуации, които не оползотворихме. После се изнервихме. Отборът на Бистрица се беше затворил добре и ако случайно вкарат напред гол. Ние бяхме на път да направим голяма глупост. Когато създадеш положения и не можеш да реализираш, създава напрежение.
Очаквахме подобно поведение от отбора на Бистрица. Така играят почти всеки мач. Рушат и ако могат нещо да откраднат.
Имахме ситуации, не мога да кажа, че не сме имали. Две доста бурни седмици. В България сме безгрешни, но загубихме двата мача в Европа. Преди съжалявах, че идва паузата, защото бяхме в добра форма. Сега се радвам, че ще има прекъсване”, коментира Генчев.