БНР | 14.11.2019 04:12:02 | 183

Втора поредна победа за Левски Лукойл в Европа

Носителят на Купата на България Левски Лукойл постигна втора поредна победа в група "F" на турнира по баскетбол за Купата на ФИБА Европа. В столичната зала "Универсиада" тимът надигра непобедения до момента състав на Цмоки (Минск) със 75:64 (20:16, 18:12, 18:16, 19:20).

Срещу Цмоки "сините" започнаха много мотивирано в защита и през първото полувреме допуснаха едва 28 точки. Голямата почивка дойде при 10 точки аванс за домакините, които обаче го пропиляха с колеблива игра в нападение в началото на третата четвърт.

Отново обаче добрата игра в защита и няколко поредни точки стрелби от далечно разстояние върнаха аванса на Левски Лукойл и преди заключителната четвърт той бе 12 - 56:44.

В последната четвърт Цмоки направи опит за финален щурм. Четири минути преди края разликата падна до 8 точки при 66:58 в полза на "сините", а две минути преди края и до 5. Последва обаче серия от шест точки за домакините, която доведе резултата до 75:64 минута преди края. Най-резултатни за Левски Лукойл в мача бяха Куан Чийтъм и Брендън Ънг с по 14 точки. Венцислав Петков добави още 12, а с 11 завърши Йордан Мннчев. За Цмоки Алекс Гаврилович вкара 19 точки, а с 14 остана бившият български национал Бранко Миркович.

В другия мач от групата Днипро спечели у дома срещу Киев Баскет със 79:76 т.