Cross.bg | 14.11.2019 07:59:00 | 98

Рафаел Надал победи с уникален обрат Даниил Медведев на финалния Мастърс в Лондон (Видео)

Рафаел Надал победи с уникален обрат Даниил Медведев на финалния Мастърс в Лондон - 6:7(3), 6:2, 7:6(4) след луда битка, която продължи два часа и 50 минути. Така испанецът запази шансовете си за класиране на полуфиналите и съответно за оставане като №1 в световната ранглиста след края на тенис годината. Медведев изпусна аванс от 5:1 гейма в третия сет по нечуван начин, след като се изнерви без да има как да се противопостави на фантастичната игра на съперника. Втората му загуба в турнира означава, че няма шанс за полуфиналите, като това беше поражение, подобно на това на финала на US Open, когато отново бе разплакан в драма от Матадора. Надал игра много по-добре от мача си с Александър Зверев, в който загуби в два сета и днес се вдигна от мъртвите в третия решителен сет, който дори имаше изгледи да го загуби с 0:6. Медведев игра много силно и записа повече печеливши удари, но нервите взеха връх и те бяха причината да капитулира. Това обаче не отнема от добре познатия характер, който съперникът му показа. Още в първия сет Медведев сервираше по-добре и бе единственият, който стигна до възможност за пробив, но нереализирана. Тайбрекът вървеше точка за точка, но в края му Рафа загуби ритъма си и го сдаде със 7:3 точки. Във втория сет Надал показа, че все още иска да преследва тази титла, която е една от малкото, които му липсват. Записа по един пробив в началото и края и макар че изпусна два сетбола, не се поддаде на напрежението