БНР | 17.11.2019 16:42:12 | 128

Португалия се класира за европейското

Европейският шампион по футбол Португалия ще защитава титлата си през следващото лято.

Португалците се класираха за първенството на Стария континент през 2020 година след победа с 2:0 над Люксембург като гост в мач от последния кръг в група "В".

Головете за Португалия вкараха Бруно Фернандеш в 39-ата минута и Кристиано Роналдо в 86-ата.

За Роналдо това бе гол номер 99 с националната фланелка, който дойде в 164-тия му мач за иберийската страна.

С това той изравни на 12-о място във вечната класация по изиграни срещи американеца Коби Джоунс и се доближи само на 12 от рекордьора за Европа Джанлуиджи Буфон, който има 176.

Египтянинът Ахмед Хасан държи първото място със 184 срещи.

В другия двубой от групата предсрочно осигурилият си класиране тим на Украйна завърши 2:2 като гост на Сърбия.

Западните ни съседи на два пъти повеждаха в резултата с голове на Душан Тадич от дузпа в началото на първото и Александър Митрович в началото на второто полувреме, но Украйна изравняваше с голове на Роман Яремчук и Артьом Бесидин, като вторият от тях дойде в добавеното време на срещата.

Сърбия се нуждаеше от задължителна победа и грешна стъпка на Португалия, за да може да се надява на директно класиране за Евро 2020, но сега "плавите" ще трябва да го потърсят през баражите в Лигата на нациите.

В крайното класиране победител в групата е Украйна с 20 точки, пред Украйна със 17, Сърбия с 14, Люксембург с 4 и Литва с 1 точка.