БНР | 17.11.2019 19:03:12 | 136

Завършихме квалификациите с победа над Чехия

Националният ни отбор по футбол завърши квалификациите за европейското първенство с победа с 1:0 над Чехия.

В 7-ата минута нашите пропуснаха да излязат напред в резултата, след като дълго подаване към Ивелин Попов го намери зад отбраната, но капитанът на България остави топката на Десподов.

Той надбяга защитата на гостите, но вместо да стреля направи грешно подаване.

При следващата атака нашия вратар Георги Георгиев спаси удар на нападателя Ондрашек.

В 30-ата минута Попов излезе зад защитата, но вместо да опита да прехвърли излезлия напред вратар Коларж пробва удар отдалеч и не затрудни стража на гостите.

В 56-ата минута България излезе напред в резултата.

Отлично центриране от фаул на Десподов завърши с гол на Божиков.

Централният бранител прати топката в мрежата след удар с глава.

Няколко минути по-късно нашите пропуснаха да удвоят, като първо Занев не успя да намери връхлитащия Ивелин Попов в малкото наказателно поле, а секунди по-късно Попов свали топката с глава на Костадинов, който от няколко метра прати топката над гредата.

Чехите опитаха да върнат попадението, като между 80-ата и 85-ата минута имаха четири възможности, но ги пропуснаха.

Това е първа победа за нашите в тези квалификации.