БНР | 22.11.2019 05:42:17 | 86

Академик Бултекс начело в Балканската лига

Отборът на Академик Бултекс 99 излезе начело в класирането на Балканската лига по баскетбол за мъже след трета поредна убедителна победа. В косовския град Печ пловдивчани победиха местния Пея с 98:87 точки (26:24, 26:19, 29:17, 17:27).

След равностойна първа четвърт българският тим започна да трупа аванс през втория период и на полувремето се оттегли с аванс от 9 точки при 52:41.
Мачът бе решен в третата четвърт, в която Академик игра много силно в нападение и постигна в един момент преднина от цели 26 точки.

Най-резултатни за българския отбор в мача бяха Шакир Смит с 31 точки, Васил Бачев с 23 и Уилям Пери с 18.
За Пея Хенрик Сирко вкара 29 точки.

В следващия си мач в турнира, който ще бъде на 4 декември, Академик ще приеме в Пловдив албанския Влазня.