БНР | 23.11.2019 19:44:44 | 204

Манчестър Сити си върна самочувствието с победа над Челси

Манчестър Сити възстанови изоставането си от лидера в английското футболно първенство, след като спечели с 2:1 срещу Челси като домакин в мач от 13-ия кръг. Шампионите са с девет точки зад Ливърпул и с една зад втория в подреждането Лестър Сити.

Нголо Канте изведе Челси напред в резултата в 21-та минута след извеждащ пас на Матео Ковачич, но Сити стигна светкавично до обрат. В 29-та минута Кевин Де Бройне стреля извън наказателното поле, а топката се отклони от тялото на Курт Зума и влезе в мрежата за равенство. Рияд Марез пък дриблира покрай двама защитници и стреля между краката на Зума в 37-та минута за 2:1.

Челси опита натиск през втората част и го направи, но на лондончаните им липсваха точни удари и чисти положения. Мейсън Маунт все пак бе много близо до изравняване в добавеното време от пряксвободен удар, след чието изпълнение топката прелетя на сантиметри от дясната греда на вратата на Едерсон.

Рахийм Стърлинг вкара и трети гол за Сити в ответната атака, но той бе отменен заради засада на английския национал.

Победата всъщност изкачи Сити над Челси в класирането. "Сините" вече са четвърти с две точки пред лондончаните, които водят с цели седем на петия Уулвърхемптън.