БНР | 27.11.2019 07:04:45 | 94

Реал (Мадрид) пропусна да победи Пари Сен Жермен

Реал (Мадрид) пропусна да победи Пари Сен Жермен в последния мач между двата отбора от група "А" на Шампионската лига по футбол и испанците трябваше да се задоволят само с равенство 2:2 на "Сантиаго Бернабеу". То ги остави на второ място в потока, който французите спечелиха с пет точки преднина кръг преди края.

Карим Бензема изведе Реал (Мадрид) напред в резултата в 17-та минута с удар на празна мрежа в своя старт номер 100 в Шампионската лига, а в 79-та французинът се разписа за 2:0 с глава. Килиан Мбапе обаче намали изоставането на парижаните в 81-та минута след грешка на вратаря Тибо Куртоа и секунди по-късно Пабло Сарабия изравни.

Реал игра много силно във вторник вечер, но бързите голове на Пари Сен Жермен и контузия на Еден Азар притесниха сериозно феновете на испанците. Белгиецът напусна терена през второто полувреме с контузия в глезена, а неговата резерва Гарет Бейл почти донесе победата за Реал след удар в напречната греда.

Брюж пък стигна до драматично равенство 1:1 срещу Галатасарай и остана на точка пред турците в битката за Лига Европа. Адем Бююк изведе домакините напред в 11-та минута, но във втората на добавеното време Крепин Диата навлезе от дясното крило към наказателното поле и изравни с точен шут към далечния ъгъл. След попадението последваха сдърпвания, заради които Брюж получи два червени картона.