БНР | 27.11.2019 19:20:45 | 102

Балкан надви шведи с точка разлика, но отпадна

Балкан приключи с успех участието си в тазгодишното издание на турнира ФИБА Европа. В среща от група "G" отборът от Ботевград се наложи драматично с 90:89 (17:22, 26:25, 25:14, 22:28) у дома над Сьодертале.

Шведите водеха с 47:43 на почивката, но след много силна трета част шампионите на България обърнаха развоя на събитията в своя полза. "Зелените" имаха аванс от шест точки преди последния период, а в него дори покачиха преднината си на 10 пункта - 75:65.

Силните финални минути за Сьодертале не промениха крайния победител в срещата. Балкан е на трето място в крайното класиране с две победи и четири поражения, докато гостите от Швеция са четвърти.

Марко Радонич вкара 23 точки за Балкан. Кени Хол добави още 19 точки за отбора от Ботевград.

За гостите Мартин Палмблад се отличи с 23 точки.