БНР | 27.11.2019 20:04:17 | 109

Невероятно зрелище между Валенсия и Челси, Зенит с победа срещу Лион

Испанският Валенсия и английският Челси изиграха невероятно зрелищен мач, изпълнен с безброй положения, голове, пропуски, невероятни вратарски намеси и в крайна сметка равенство 2:2.

Ремито остави живи мечтите и на двата отбора да излязат от група Н на Шампионската лига, тъй като кръг преди края имат по 8 точки, с предимство в преките двубои за "прилепите".

В последния кръг Челси приема френския Лил, докато Валенсия има далеч по-сложната задача да гостува на Аякс.

Карлос Солер откри резултата в 40-ата минута, но само 47 секунди след това Матео Ковачич изравни с първия си гол с екипа на Челси. В 50-ата минута Кристиан Пулишич направи пълен обрат, но гол на Даниел Вас в 82-рата минута донесе точката на "прилепите", които по-рано изпуснаха и дузпа.

Зенит и Лион  също ще имат шансове за излизане от група G до последно. Руснаците победиха на свой терен французите с 2:0 и в последния кръг двата тима ще встъпят с оп 7 точки.