БНР | 28.11.2019 20:19:44 | 121

Равенство за ЦСКА (Москва) и Лудогорец в турнира Лига Европа

Лудогорец завърши 1:1 при гостуването си на ЦСКА (Москва) в 5-ия кръг на турнира Лига Европа.

Домакините започнаха по-активно и още във 2-ата минута получиха отлична възможност от фаул, отсъден заради нарушение на Абел Анисе. Никола Влашич обаче прати топката над гредата. В ответната атака Лудогорец можеше да открие резултата след пробив на Сисиньо по фланга и центриране към Марселиньо, но ударът на бразилеца не попадна в целта.

Поредна добра възможност се откри за домакините в 11-ата минута. Сигурдсон проби до аутлинията и върна топката, която се разходи на 50 сантиметра от голлинията. Фьодор Чалов обаче закъсня да сложи крак. На другата врата отново имаше възможност за Марселиньо, който проби сам, но в последния миг Игор Дивеев сложи крак.

Никола Влашич пропусна нова чудесна опция да вкара, получавайки топката от пробив и пас на Марио Фернандеш. Влашич със сила от 15 метра изрита топката много високо нагоре. Половин час от началото на мача Пламен Илиев показа класа, спасявайки удар на Бистрович.

Шанс за Клаудиу Кешерю се появи в 37-ата минута, но ударът му с левия крак беше избит от Акинфеев в ъглов удар. Накрая ЦСКА (Москва) отново опита натиск, но не стигна до нищо.

В 50-ата минута Джоди Лукоки пропусна огромна възможност за българския шампион. Кешерю му даде диагонален пас от ляво, холандското крило се насочи правилно и отигра с едно докосване, но от 6-7 метра изпрати топката до гредата. Късметът помогна на Лудогорец да оцелее в 58-та минута, след като отново Сигурдсон проби от дясно и пусна успоредно на голлинията, като този път на метър от нея Чалов не си прецени крачките и пропусна.

В 68-ата минута лудогорци поведоха с гол на Клаудиу Кешерю, който е 4-и за него в турнира. Георги Терзиев опъна дълъг пас по диагонала и намери Вандерсон в наказателното поле, който идеално я върна назад и Кешерю през двама я прати в мрежата- 0:1.

В 75-ата минута резервата Ахметов участва в две двойни подавания, за да изведе на 2 метра пред вратата Чалов. Младият нападател на домакините малко неестествено успя с върха на обувката си да промуши топката под вратаря Илиев.

След гола домакините усилиха натиска си, едно тяхно попадение беше отменено заради засада на Чалов. Вратарят на Лудогорец също имаше доста горещи моменти.

Така в последния шести кръг "орлите" се нуждаят само от точка, за да се класират за следващата фаза, тъй като битката между Ференцварош и Еспаньол завърши при резултат 2:2. Шампионът на България има седем точки, а унгарците са една по-малко. Битката между двата тима в Разград ще реши спора за второто място в групата.

Еспаньол вече си осигури място във фазата на елиминацията, тъй като е начело в групата с 11 точки.