Cross.bg | 22.12.2019 11:05:00 | 343

Ливърпул взе световната клубна титла

Ливърпул спечели Световното клубно първенство за първи път в историята си. Мърсисайдци надделяха на финала в Доха над шампиона на Южна Америка Фламенго с 1:0 след продължения. Роберто Фирмино бе героят за Ливърпул, отбелязвайки скъпоценния гол в първото продължение на мача. С успеха тимът на Юрген Клоп завоюва своеобразен требъл тази година с трофеите в Шампионска лига, Суперкупа на Европа и Световното клубно първенство. Ливърпул започна настървено, пресира дълбоко в половината на Фламенго и още в началните секунди на мача Роберто Фирмино изпусна стопроцентова ситуация, като стреля в аут, останал сам срещу вратаря. Малко след това Трент Александър-Арнолд отправи плътен удар от разстояние, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб. Постепенно Фламенго изнесе топката в по-предни позиции и на свой ред погледна към вратата на Ливърпул, но не създаде сериозни главоболия за Алисон. Второто полувреме започна по същия начин - с мощен натиск на Ливърпул и пропуск на Фирмино. В 47-а минута бразилецът стреля технично, но топката се отби от гредата. В 76-а минута Мохамед Салах прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада, а в 86-а минута хубав далечен изстрел на Джордън Хендерсън бе спасен с една ръка от вратаря Диего Алвеш. Най-дискусионната ситуация дойде в допълнителните минути на редовното време, когато Садио Мане се откъсна и бе повален от Рафиня, като реферът Абдулрахман Ал Джасим отсъди дузпа