Cross.bg | 03.01.2020 07:13:00 | 144

Ливърпул направи една година без загуба

Отборът на Ливърпул победи с 2:0 Шефилд Юнайтед в последна среща от 21-ия кръг на Висшата лига. В двубоя на стадион "Анфийлд" се разписаха Мохамед Салах и Садио Мане.  След този мач играчите на Юрген Клоп направиха пълна календарна година без загуба на сметката си и за пръв път от 2007 година насам записаха 5 поредни "сухи" мрежи в първенството. За последно "червените" отстъпиха на Манчестър Сити на 3 януари 2019-а.Домакините получиха аванс в резултата още с първата си по-добра атака. В 4-ата минута Андрю Робъртсън се измъкна по левия фланг и подаде към Салах, който отблизо прониза Хендерсън. В 15-ата минута гостите отбелязаха гол чрез Лундстрам, но той не бе зачетен заради засада. Ливърпул стигна до второ попадение в 64-ата минута, когато Салах и Мане отново комбинираха чудесно, като първият удар на сенегалеца бе спасен от вратаря, но последва добавка на празна врата. До края на срещата последваха нови пропуски на Салах и Мане.За Ливърпул това бе 11-ата поредна победа във Висшата лига. Футболистите на Юрген Клоп имат 58 точки и преднина от 13 пункта пред втория Лестър. Шефилд Юнайтед остава на 8-ото място с 28 точки.