Mediapool.bg | 03.01.2020 17:28:49 | 169

България надви Великобритания в АТП Къп в Сидни

Играещият капитан на България за тенис турнира АТП Къп Григор Димитров донесе победа на отбора ни срещу Великобритания в мача от група "С“ в Сидни, а по-късно заедно с Александър Лазаров спечелиха и на двойки. Така резултатът 2:1 е в полза на българските тенисисти, след като в първия мач между представителите на двете държави Димитър Кузманов не успя да преодолее срещу Камерън Нори. В стартовия мач Димитър Кузманов, който е 423-и в света, започна неубедително срещу Нори, който е 53-и в ранглистата. След силен втори сет, който спечели с много хъс, той все пак отстъпи пред британеца. Григор Димитров изравни резултата с победата си над Дан Евънс с обрат и резултат 2:6, 6:4, 6:1 в двучасов мач. "Щастлив съм, че победих, радвам се и за момчетата от моя отбор. Страхотни са. Бързо трябва да взема важното решение кои да играят на двойките, защото британците са много силни там", заяви Григор в интервюто на корта. В решителния мач на двойки в последния момент капитанът Димитров реши да излезе на корта вместо младия Адриан Андреев, когото беше заявил първоначално. С Александър Лазаров надделяха над Джейми Мъри и Джо Солсбъри със 7:6(5), 6:7(2), 11:9 в мач, който завърши след 2:30 часа след полунощ в Сидни. В третия гейм българите поведоха с 40:15 при сервис на Солсбъри, но лековато пропиляха трите си точки за пробив. В следващата игра Димитров и Лазаров на свой ред спасиха три брейкбола. Закономерно се стигна до тайбрек. В него смяната на половините на корта дойде при 3:3 точки. Българите стигнаха до сетбол при 6:5 и незабавно го реализираха след отличен минаващ удар на Григор. Британците започнаха втория сет с пробив в подаването на 22-годишния Лазаров. В десетия гейм нашият дует стигна до две точки за рибрейк и успя при първия шанс. Отново сетът се реши в тайбрек. На почивката британците водеха с 4:2. После стигнаха до 6:2 и изравниха частта след грешка на Димитров. Изходът от целия двубой трябваше да се реши в шампионски тайбрек. В него първата смяна на полетата беше при 4:2 за Мъри и Солсбъри. Следващата пауза дойде при 7:5 за британците. При 9:7 те вече имаха два мачбола. Григор отрази първия с отличен ретур уинър, а след това Алекс изравни с мощен смаш. След това Лазаров спечели мачбол за България и го реализира сам с неверотен форхенд на линията. Във втория си мач от група "С" България играе с Молдова като първата среща трябва да започне в 1 часа след полунощ в събота срещу неделя (българско време). Във вторник е двубоят с Белгия.