Mediapool.bg | 07.01.2020 15:56:53 | 113

България пропусна шанса да се класира на четвъртфиналите на "АТП къп"

Българският мъжки отбор по тенис пропусна разкрилия се пред него шанс и приключи участието си в "АТП къп" на крачка от евентуалното сензационно класиране на четвъртфиналите. След победите с по 2:1 срещу Великобритания и Молдова отборът се нуждаеше от победа и срещу Белгия, за да продължи напред. Тази победа изглеждаше съвсем близка, след като в първия мач Димитър Кузманов (417-ти в световната ранглиста) спечели убедително с 2:0 (6:0; 6:3) срещу Стив Дарси (номер 200 в ранглистата), а после в мача между първите ракети на двете страни Григор Димитров спечели първия сет срещу Давид Гофен с 6:4. После обаче белгиецът обърна мача и взе следващите два сета с по 6:2. За Димитров това беше едва втора загуба от десет двубоя с Гофен. В решителния двубой на двойки Григор Димитров и Александър Лазаров взеха първия сет с 6:3 и възродиха надеждата за краен успех. После обаче Сандер Жиле и Йоран Влиген също постигнаха обрат, като изравниха сетовете (6:4) и взеха шампионския тайбрек с 11:7. Така България остана трета в група С след две победи срещу Великобритания и Молдова и една загуба.