Cross.bg | 21.01.2020 13:48:01 | 210

Рафаел Надал започна с убедителна победа

Финалистът от миналата година и шампион от 2009-а Рафаел Надал се класира без проблеми за втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Световният №1 победи Уго Делиен от Боливия с 6:2, 6:3, 6:0 за малко над 2 час игра на „Род Лейвър Арена" в Мелбърн. Испанецът поведе с 5:0 за 39 минути, но допусна Делиен да вземе два поредни гейма, преди да затвори първия сет. Във втората част Делиен се закрепи до 3:4 в полза на Надал, но последваха три последователни гейма за левичаря от Манакор.В третия сет Надал не остави шансове на съперника си и не му даде нито един гейм. Рафа записа 8 пробива на сметката си срещу 2 за Делиен. Испанецът завърши с 38 печеливши удари при 21 непредизвикани грешки. Той вече е с баланс 62 победи и 13 загуби на първия за годината турнир от Големия шлем. Следващият съперник на Надал ще бъде победителят от двубоя Федерико Делбонис - Жоао Соуса.Австриецът Доминик Тийм също записа чиста победа на старта, след като надви френския си съперник Адриан Манарино с 6:3, 7:5, 6:2. Петият в схемата загуби подаването си за 4:4 във втория сет, но върна пробива след разиграване с 28 удара в края и спечели частта.Тийм довърши победата със седмия си ас и отстрани Манарино след 2:21 часа на корта. Следващият съперник на 26-годишния австриец ще бъде излъчен от срещата между испанеца Алберт Рамос-Винолас и австралийския участник с "уайлд кард" Алекс Болт