Cross.bg | 25.01.2020 08:43:00 | 91

Надал стигна бързо осминафиналите в Мелбърн

Рафаел Надал отново демонстрира страхотна форма и с лекота си осигури място в осминафиналите на Аустрелиън Оупън. Той победи сънародника си Пабло Кареньо Буста с 6-1, 6-2, 6-4 за 1 час и 40 минути. Надал записа 9 аса и не допусна нито една двойна грешка. Той добави 42 уинъра и само 7 непредизвикани грешки. Освен това испанецът реализира пет пробива от 10 възможности и не допусна сервисът му дори да бъде застрашен. Това е трета победа за Рафа без загубен сет. „Без съмнение – най-добрият ми мач тук. Когато е по-топло, топката отскача по-високо и лети по-добре. Това е благоприятно за играта ми. Ключово също беше, че вкарах много сервиси и пращах топката близо до крайните линии“, обясни Рафа. В следващия етап той ще играе с победителя от мача Ник Кирьос – Карен Хачанов. Рубльов надви Гофен в четири сета Андрей Рубльов победи Давид Гофен в четири сета и също се класира за осминафиналите. Руският тенисист се с 2-6, 7-6 (7-3), 6-4, 7-6 (7-4) за точно три часа игра. Рубльов реализира четири пробива, а Гофен – един повече, но това не му помогна за краен успех в мача. Руснакът записа 14 аса, а белгиецът – 11. Следващият съперник на Рубльов е победителят от мача Фернандо Вердаско – Александър Зверев. По-рано днес Гаел Монфис победи Ернест Гулбис със 7-6 (7-2), 6-4, 6-3. Доминик Тийм пък надделя над Тейлър Фриц с 6-2, 6-4, 6-7 (5-7), 6-4