Mediapool.bg | 27.02.2020 07:26:00 | 107

Григор Димитров ще играе на четвъртфинал в Мексико

Григор Димитров ще играе на четвъртфинала на турнира в мексиканския град Акапулко. Първата ни ракета мина през драматичен мач, но успя да победи Адриан Манарино с 2:1 сета, в отделните части - 6:7, 6:2, 7:6, след близо три часов двубой. Световният №22 започна силно срещата. Грегор Димитров проби подаването на французина при 3:2 в първия сет, но не успя да затвърди, а допусна рибрейк. Стигна се до тайбрек, където 42-рият в ранглистата Манарино първи имаше два сетбола. Григор Димитров обаче успя да изравни и поведе с 8:7 точки, но се провали при негово подаване. Така Адриан Манарино взе тайбрека с 10:8 точки, а с това и първия сет. Втората част беше най-лесната за българина. Той проби сервиса на съперника при 2:1 и 4:1 и затвори сега с 6:2 след 35 минути игра. Григор Димитров беше уверен и изглеждаше така, сякаш е напипал ритъм, форма и начина, за да спечели срещата. Той тръгна уверено в третия решителен сет и с два бързи пробива поведе с 5:1 гейма. Изглеждаше сякаш Григор Димитров е спечелил мача, но Манарино намери сили да се вдигне за съпротива. Последваха два пробива за французина в играта и мачът влезе в решаващ тайбрек, който най-добрата ни ракета спечели със 7:2 точки. Последва изблик на емоции, крясък на корта и вдигнати високо ръце от радост от най-добрия ни тенисист. На четвъртфинала Григор Димитров ще се изправи срещу Стан Вавринка. Швейцарецът е спечелил последните пет двубоя срещу него, а общият баланс от срещите между тях е 7:4 за Вавринка. Григор Димитров беше в серия от четири последователни успеха над него до 2018 г.