БНР | 06.04.2020 07:00:56 | 120

Акценти от чуждестранния печат


Четирите стълба, които ще осигурят оцеляването на туристическия бизнес в Гърция след пандемията, са щедри мерки за осигуряване на ликвидност, дългосрочни споразумения за банковите кредити, субсидиране на заетостта и конкурентни нива на ДДС в сектора. Това казва председателят на Камарата на хотелиерите в Гърция Александрос Василикос в  интервю за вестник „Нафтемборики“.

Според „Катимерини“ на основата на данните от специалистите правителството вижда „първа светлина в края на тунела“ на пандемията, въпреки че се опитва да прави сдържани изказвания, за да не провокира масово неподчинение на гражданите срещу ограничителните мерки, особено по великденските празници.

Свързаният със СИРИЗА вестник „Авги“ пише, че опозиционната партия предлага хоризонтални мерки от около 15 процента от БВП за справяне с последствията от кризата с коронавируса. СИРИЗА обвинява правителството, че Гърция остава на опашката в Европа по отношение на средствата, отделени за тази цел - около 3,6 процента от БВП, докато Германия харчи за това 51,2 процента а, Франция - 23,1 процента.

Сърбия е на 41-во място в света по брой на заразените с Ковид-19, отбелязва вестник „Данас“. В западната ни съседка са регистрирани 1908 потвърдени случая на болестта. С най-много заразени са Съединените щати 327 920 случая по данни на международния статистически сайт Worldometers.

Премиерът Ана Бърнабич съобщи, че след десет дни в Сърбия ще започне нов начин на лечение на коронавируса, пише в. „Вечерне новости“.

Бърнабич казва, че Белград подготвя терапия с плазма. Ще бъде взимано кръв от хора, които вече са се излекували и имат антитела, и ще се прелива на болните. Сръбският премиер допълва, че страната ще създаде банка за плазма, за да дочака подготвена есента или зимата или което и да е друго време на ново настъпление на епидемията.

Прочети цялата публикация