БНР | 03.05.2020 16:51:38 | 131

Славия Мозир с трети успех от началото на сезона в Беларус

Отборът на Славия Мозир записа трети успех от началото на сезона, след като постигна късен обрат и победи ФК Витебск с 3:2 като гост в мач от седмия кръг на Висшата лига на Беларус.

През първото полувреме на стадион "Витебски" падна само един гол, дело на бившия играч на Левски Франсис Нар, който реализира дузпа за Славия в 34-та минута. В рамките на 20 минути след почивката домакините стигнаха до пълен обрат след попадения на Артьом Гуренко и Йок Николаеску, но развръзката на двубоя остана за заключителните четири минути на редовното време, когато Максим Слюсар вкара два гола за гостите от Мозир, втория от дузпа, с което донесе трите точки на Славия.

След този успех Славия се изкачи до седмото място в класирането с 10 точки, колкото има и Витебск на осмата позиция. В ранния мач от деня шампионите от Динамо Брест разбиха Белшина Бобруйск с 3:0 и вече заемат шесто място с 10 точки.