Fakti.bg | 15.05.2020 02:15:45 | 122

Зидан бързо намери заместник на Лука Йович

Въпреки че Лука Йович се контузи и ще липсва около два месеца, наставникът на Реал Мадрид има готов негов заместник, който да бъде резервен вариант за нападател в случай на отсъствие на голмайстора на тима Карим Бензема, пише AS.

Това е Марко Асенсио, който през този сезон няма нито един мач заради тежката си контузия, получена миналото лято. Той обаче тренира наравно със своите съотборници след подновяването на заниманията и ще бъде на разположение на своя треньор за оставащите мачове от кампанията. Атакуващият играч е много убедителен под ръководството на Зидан, припомня изданието. През 2016/17 със своите 10 попадения той беше шестият най-добър реализатор за отбора, въпреки че беше едва 17-и по минути. На следващия сезон испанският национал беше още по-напред в голмайсторската листа на мадридчани - на четвъртата позиция с 11 гола, изоставайки само от тогавашното звездно трио на Реал - Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и Бензема. Тогава пък беше 13-и в тима по изиграни минути. Заради тази статистика и липсата на португалеца Зизу вярва, че 24-годишният футболист може да бележи по над 20 попадения на сезон, ако е титуляр в състава му.

Традиционната позиция на Асенсио може да е по дясното крило, но той се чувства добре и като "фалшива деветка", отбелязва вестникът. В Реал той е играл само 45 минути с такава роля, но резултатът беше много удовлетворяващ: два гола за 3:0 над Ювентус в предсезонната подготовка за 2018/19 под ръководството на Юлен Лопетеги. Именно баският специалист го използва като нападател в най-добрия си мач като селекционер на Испания - победата с 3:0 над Италия на "Сантиаго Бернабеу". За последно футболистът игра в центъра на атаката през септември 2018 г., когато "Ла Фурия Роха", водена от Луис Енрике, разби с 6:1 Хърватия. Тогава като нападател започна Родриго, но той често си сменяше позицията с Асенсио, който се отчете с едно попадение и цели три асистенции в мача.