Fakti.bg | 17.05.2020 07:01:44 | 152

Борусия (Мьонхенгладбах) е по петите на Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) започна с победа рестартирането на немската Първа Бундеслига.

Само за 7 минути игра Борусия предреши гостуването си срещу Айнтрахт (Франкфурт), вкарвайки две попадения. В крайна сметка мачът завърши с победа на "черно-белите" с 3:1.

Още в 1-ата минута Аласан Плеа стигна до топката в наказателното поле на домакините от Франкфурт и стреля в долния ляв ъгъл за 0:1.

В 7-ата минута резултатът стана 0:2. Реми Бансебайни подаде добър пас в пеналта и там Маркус Тюрам не се затрудни да увеличи преднината на своя отбор.

Малко по-късно Борусия можеше да реши всичко в двубоя. Силен удар на Аласан Плеа бе спасен от Кевин Трап, а до почивката двата тима не създадоха повече голови възможности.

През втората част гостите отново бяха по-активни, а Плеа бе близо до второ свое попадение и трето за отбора, но гредата спаси Кевин Трап в 68-ата минута.

Все пак гостите взеха своето в 73-ата минута. Тогава Феликс Цвайер посочи бялата точка за дузпа след нарушение на Еван Н'Дика. Рами Бенсабейни изпълни 11-метровия наказателен удар и реализира за 0:3.

9 минути преди края на двубоя Анйтрахт вкараха почетен гол. Негов автор бе резервата Андре Силва, който се освободи в наказателното поле и успя да отбележи. Само 4 минути по-късно гостите можеха да вкарат и четвърти гол, но Йонас Хофман пропусна.

С тази победа Борусия (Мьонхенгладбах) продължава да е по петите на водачите във временното класиране - Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд. Гладбах са с 52 точки, Дортмунд с 54, а Байерн е с 55, но и с мач по-малко.