Fakti.bg | 17.05.2020 17:04:29 | 133

Кьолн изпусна победата срещу Майнц 05

Майнц 05 извоюва точка при гостуването си на Кьолн в мач от 26-ия кръг на Първа Бундеслига. Тимът оцеля, въпреки че губеше с 0:2 до 61-ата минута, предаде Novsport. Така ''козлите'', които се намираха в отлична форма преди прекъсването на сезона заради пандемията от коронавирус, пропуснаха да се доближат на само четири точки от шестото място, което евентуално може да им осигури участие в турнира Лига Европа догодина.

Домакините са 10-и с 33 т., а Майнц пък е на 15-о място с 27 т., на четири от зоната на изпадащите.

Домакините поведоха още в 6-ата минута, когато Марк Ут беше точен от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу него от страна на Муса Ниакате. Любопитното е, че дузпата е първа за Кьолн от началото на сезона.

В 12-ата Майнц можеше да изравни след добър пробив на Куайсон, но ударът на Боетиус беше отклонен в корнер. В 29-ата Тимо Хорн се намеси отлично след коварен изстрел на Онисиво, съхранявайки аванса на своя отбор. Ут пък пропусна да се разпише още веднъж за домакините в края на първото полувреме. "Козлите" все пак стигнаха до втори гол. Това се случи в 53-ата минута, когато Кайнц се разписа след подаване на Доминик Дрекслер. Само четири минути по-късно удар на Схири беше отразен от Флориан Мюлер. Йонас Хектор пък стреля с глава, но стражът на Майнц отново беше убедителен. Гостите се върнаха интригата в мача с попадение в 61-вата минута. Разписа се преотстъпеният от Ливърпул Тайуо. 11минути след това Майнц заличи изоставането с шедьовър на Пиер Кунде. Тъмнокожият футболист се разходи между няколко няколко играчи в бели екипи и насочи кълбото зад гърба на Тимо Хорн. Онисиво пропусна да направи обрата пълен в 78-ата минута, когато изскочи сам срещу Хорн, но вратарят спаси. Малко след това Кордоба пропусна изгоден шанс за Кьолн.