БНР | 18.05.2020 03:09:07 | 136

Байерн се завърна с победа

ампионът Байерн (Мюнхен) се наложи над новака Унион в Берлин с 2:0 в мач от 26-ия кръг на германското футболно първенство. Кампанията в Бундеслигата беше подновена в събота, след като беше прекъсната в средата на март заради пандемията от Covid-19.

Баварците постигнаха пета поредна победа в шампионата и с 58 точки водят в класирането, като запазиха аванса си от 4 точки пред втория Борусия Дортмунд. Столичани пък заемат 12-ата позиция с 30 точки.

Унион очаквано предимно се защитаваше в първото домакинство в историята си на колоса Байерн в елита. Домакините играеха компактно в отбрана и не позволиха на съперника да създаде много положения, но класата на баварците все пак си каза думата.

В 17-ата минута гол на Томас Мюлер от гостите беше отменен заради засада след консултация със системата за видеоповторения (ВАР), но пет минути преди почивката мюнхенчани все пак поведоха.Невен Суботич повали Леон Горецка в наказателното поле и Роберт Левандовски реализира отсъдената дузпа. Така полският нападател достигна границата от 40 гола във всички турнири в пети пореден сезон.

Мюнхенчани продължиха до контролират играта и след почивката, а в 80-ата минута решиха всичко с второ попадение. Йозуа Кимих центрира от корнер от дясно и Бенжамен Павар с глава прати топката в мрежата за крайното 2:0.

В самия край домакините пропуснаха най-добрия си шанс, след като резервата Феликс Кроос, брат на звездата на Реал (Мадрид) Тони Кроос, стреля силно от десетина метра, но право в обсега на Мануел Нойер.