БНР | 23.05.2020 15:38:56 | 130

Борусия (Д) и Байер (Л) с нови успехи

Отборите на Борусия (Дортмунд) и Байер (Леверкузен) записаха нови победи, в мачовете от 27-ия кръг на германското футболно първенство.

Борусия (Д) не допусна грешка при визитата си на Волфсбург и записа шеста поредна победа в Бундеслигата, този път с 2:0.

Точни бяха Рафаел Герейро в 32-ата минута и Ашраф Хакими в 78-ата.

В последните 8 минути гостите бяха с човек по-малко след изгонване на Феликс Клаус.

Байер (Л) продължи с убедителните си изяви, побеждавайки като гост с 3:1 един от директните си съперници за място в Шампионската лига - Борусия (Мьонхенгладбах).

Кай Хавертц откри резултата за гостите в 7-ата минута, а в 52-ата Маркус Тюрам изравни.

Отново Хавертц даде преднина на Байер, отбелязвайки дузпа в 58-ата минута, а в 81-ата Свен Бендер вкара третото попадение за гостите.

На трибуните пък имаше 13 хиляди картонени образа на привърженици, подкрепящи Гладбах.

В други срещи: Фрайбург – Вердер 0:1 и Падерборн – Хофенхайм 1:1.