Fakti.bg | 23.05.2020 16:24:53 | 104

Леверкузен с втора поредна победа, свали Мьонхенгладбах от Топ 3 на Бундеслигата

Байер (Леверкузен) записа втора поредна победа като гост в Бундеслигата. В среща от 27-ия кръг на немския шампионат "аспирините" спечелиха визитата си на Борусия (Мьонхенгладбах). Гостите се наложиха с убедителното 3:1. Точни в тяхна полза бяха Бендер и на два пъти Кай Хаверц. За последния това бе втори мач с два отбелязани гола на сметката му.

Единственото попадение за първата част бе реализирано именно от Хаверц, разписал се след 7 минути игра. Малко след подновяването на битката Маркъс Тюрам изравни и върна състава си в срещата. Героят за гостите Хаверц вкара за 1:2 и възстанови преднината на тима си в 58-ата минута на двубоя.

Крайното 1:3 оформи Свен Бендер, разписал се 9 минути преди последния съдийски сигнал.

Така Леверкузен вече заема третата позиция във временното класиране, с актив от 53 точки. Борусия е под номер 4, с пункт по-малко в актива си.