Fakti.bg | 23.05.2020 16:54:57 | 113

Борусия Дортмунд с нов ценен успех и притисна Байерн Мюнхен

Борусия Дортмунд записа нов ценен успех след възобновяването на Бундеслигата. "Жълто-черните" надиграха Волфсбург при гостуването си на "Фолксваген Арена" с 2:0. Гостите откриха резултата с попадение на Рафаел Герейро, а Ашраф Хакими оформи крайният резултат в последните минути на двубоя. С успеха си Борусия Дортмунд отново се доближи само на точка зад лидера Байерн Мюнхен, който от 19:30 часа приема Айнтрахт Франкфурт.

Само в първите няколко минути домакините имаха минимално превъзходстово. Много бързо футболистите от Дортмунд се настаниха в половината на съперника и през голяма част от времето владееха топка.

Гостите играеха много търпеливо и затова положенията липсваха. Все пак в 33-ата минута те откриха резултата след хубава комбинация отдясно. Азар подаде успоредно на врата, Халанд се размина с топката, но Гереро връхлетя на задната греда и нямаше как да сбърка отблизо.

Попадението не промени нищо. "Жълто-черните" продължиха да търсят нов гол, докато домакините доиграха полувремето без да сътворят нищо съществено.

След почивката играчите на Волфсбург се съживиха и направиха няколко сериозни пропуска. Защитата на Дортмунд се пропука, но щастието беше на страната на гостите при удар в гредата на Щефен.

Фавр пусна в игра Дежейдън Санчо на мястото на уморения Брандт и англичанинът се отблагодари с аситенция. Той отне топката в центъра, напредна отдясно и даде прекрасен извеждащ пас на Хакими, който на скорост вкара втори гол в 78-ата минута.

Малко след това Феликс Клаус си изработи излишен червен картон, показан след ВАР и окончателно всичко приключи в мача. В края на срещата Ерлинг Халанд пропусна да вкара дежурния си гол, но от него така и нямаше нужда.

Така Борусия има 57 точки, с една по-малко от Байерн, който след час ще домакинства на Айнтрахт (Франкфурт). Волфсбург остана с 39 точки и продължава с комлекса "Дортмунд".