БНР | 24.05.2020 17:24:29 | 156

Аусбург и Лайпциг с победи в Бундеслигата

Отборите на Лайпциг и на Аусбург записаха победи в 27-мия кръг на Бундеслигата

Аугсбург победи с 3:0 Шалке  като гост, а старши треньорът Хайко Херлих направи мечтан дебют начело на новия си отбор. Той пропусна загубата срещу Волфсбург в предния кръг.

Чудесно изпълнение от пряксвободен удар на Едуард Льовен (6') и голове на Ноа Саренрен Базе (76') и Серхио Кордова (90') прекратиха серията от шест мача без победа за намиращия се на 12-о място в класирането Аугсбург. Шалке, девети в Бундеслигата, пък е без успех в девет поредни кръга.

Аугсбург направи много важна крачка към спасението под ръководството на Херлих, който през миналата седмица наруши карантината и пропусна срещата с "вълците". Той обясни, че е пазарувал някои важни продукти, включително паста за зъби.

В следващия мач Майнц приема Лайпциг, който в този кръг надигра Майнц с 5:0. Тимо Вернер отбеляза хеттрик, а "биковете" си върнаха третото място в класирането. Те са с 54 точки, три по-малко от Борусия Дортмунд и седем зад лидера Байерн (Мюнхен).

Германският национал Вернер, който е силно свързван с трансфер в Ливърпул през това лято, откри резултата в 11-та минута, а Юсуф Поулсен отбеляза втория гол в 23-та. Марсел Забитцер заби третия точно преди почивката и серията продължи в 48-та минута отново чрез Вернер, който бе автор и на последното попадение. Нападателят прехвърли Флориан Мюлер в 75-та минута за 24-ия си гол през сезона и общо 91 във всички турнири за Лайпциг.