БНР | 25.05.2020 11:37:57 | 178

Брад Кеселовски е петият победител в сериите NASCAR

Брад Кеселовски с автомобил Форд спечели състезанието Кока Кола 600 от автомобилните серии NASCAR, което е неговата 31-а победа в кариерата. Кеселовски е петият победител през този сезон, който въпреки пандемията от Covid-19, все пак стартира на 11-и май.

На 2-о място остана Джими Джонсън, а трети се нареди Чейс Елиът, като и двамата карат с Шевролет.

Състезанието се проведе тази нощ в столицата на щата Северна Каролина и е най-дългото изобщо, тъй като предлага 405 кръга.

Следващото издание ще се проведе на същото място след два дни.

Пет кръга преди края Кеселовски излезе начело след общо 975 км. Спортистът се откъсна напред в последните кръгове и до края отбиваше яростните атаки на седемкратният шампион в NASCAR Cup Джими Джонсън. Именно Елиът водеше 19 кръга преди края, но след това трябваше да отстъпи позицията и в крайна сметка да се примири с 3-ото място.

Така или иначе състезанието е много изморително, тъй като продължава повече от четири часа. Но този път заради жълти флагове бяха добавени още два кръга допълнително време за каране, което направи Кока Кола 600 с обща дистанция от 975 км.