Cross.bg | 27.05.2020 10:33:00 | 109

Байерн върви към осма поредна титла след победа в Дортмунд

Байерн направи важна стъпка към титлата в Германия, след като в дербито на 28-ия кръг победи с 1:0 като гост Борусия (Дортмунд). Единственото попадение в мача бе дело на Кимих в 43-ата минута.  Така футболистите на Ханс-Дитер Флик тe имат аванс от 7 точки на върха в класирането на Бундеслигата и вървят към осма поредна титла. Борусия бе близо до откриване на резултата още в 30-ата секунда, когато Холанд прокара топката между краката на Мануел Нойер, но пред голлинията Жером Боатенг изчисти. В 4-ата минута Юлиан Брант отправи силен удар, но този път вратарят на Байерн отрази. Малко след това Герейро прати топката в мрежата на гостите, но бе отсъдена засада. Баварците създадоха първата си опасност в 11-ата минута, когато малко не стигнаха на Томас Мюлер да засече подаване на Кимих. Последваха силни минути за Байерн, а Гнабри и Коман не успяха да преодолеят Роман Бюрки. Борусия отговори с добра възможност за Холанд в 30-ата минута, но той стреля слабо. В 43-ата минута Кимих даде аванс на гостите, след като вкара красив гол. Той получи топката на границата на наказателното поле и с хубав прехвърлящ удар хвана неподготвен Бюрки. На полувремето Люсиен Фавр пусна в игра Джейдън Санчо в опит да промени развоя на срещата. Първото положение се откри пред Леон Горетцка, но швейцарският вратар на домакините спаси