Fakti.bg | 28.05.2020 07:46:26 | 133

Кой е най-мразеният отбор в Англия?

Интересно проучване определи най-мразеният отбор в английския футбол. Противно на очакванията това не е някой от клубовете, които в момента са на върха на славата. Публикация в „Туитър“ на потребител с името English Football Statistician посочи Лийдс като най-омразния отбор в Англия.

Подреждането на отборите е направено на база на количеството песни на противниковите агитки, насочени към даден съперник. Така срещу Лийдс има цели 117 подобни песни, което е над два пъти повече от втория в класацията Ливърпул. Срещу лидера в класирането на Висшата лига съперниците са създали 50 скандирания и напеви. Трето място заема Тотнъм с 42.

Лийдс за последно беше във Висшата лига през 2004 г., а последният му голям успех датира през 1992 г., когато спечели шампионската титла и "Чарити шийлд". Клубът от „Елан Роуд“ е трикратен шампион на Англия, по един път е печелил ФА Къп и Купата на Лигата. По два пъти триумфира с Чарити шийлд и Купата на панаирните градове (предшественикът на Купата на УЕФА и Лига Европа).

Най-мразените отбори в Англия: Лийдс – 117 песни срещу отбора Ливърпул – 50 Тотнъм – 42 Манчестър Сити – 39 Съндърланд – 35 Манчестър Юнайтед – 34 Нюкасъл – 33 Челси – 29 Бирмингам – 25 Арсенал – 21 Бърнли – 21 Астън Вила - 20