БНР | 29.05.2020 16:27:48 | 295

Левски се наложи с 3:1 над Витоша в контрола

Левски победи гостуващия Витоша  с 3:1 в контролна среща на стадион "Георги Аспарухов". Мачът, който се игра без публика, беше първи за двата отбора от март насам, когато сезонът беше прекъснат заради пандемията от коронавирус. Капитанът на "сините" Живко Миланов, който в началото на април претърпя лека хирургическа интервенция, остана извън групата за мача.

Левски започна по-активно, но гостите стигнаха до първи точен удар в 19-ата минута, когато Георги Амзин беше изведен в дясно в пеналта и шутира към близкия ъгъл, но Милан Миятович внимаваше и спаси. След половин час игра рожденикът Паулиньо проби от ляво в наказателното поле след размяна на пасове с Найджъл Робърта, но от 7-8 метра стреля над гредата.

Левски поведе в 38-ата минута. Стайн Спиерингс напредна от ляво и пусна пас по тревата в пеналта към непокрития Робърта, който от десетина метра засече топката в мрежата. Малко преди почивката попадение на Янис Каргас беше отменено заради засада.

Домакините все пак удвоиха преднината си осем минути след почивката. Резервата Ивайло Найденов проби от дясно и центрира в пеналта, друга резерва Мартин Д. Петков овладя и с удар от точката на дузпата направи 2:0. В средата на втората част Витоша намали изоставането си след комбинация между двама юнаши на "сините". Четин Садула получи в дясно и пусна нисък пас в пеналта към непокрития Илия Димитров, който отблизо засече в мрежата. Последваха пропуски за домакините на Дени Алар и Станислав Костова, а в 77-ата минута Хали Тиам вкара за 3:1 с удар от въздуха отблизо след лошо изчистване на центриране на Фелипе Нашименто от ляво.

В 82-рата минута Никола Борисов задържа Станислав Костов в наказателното поле и Волен Чинков свири дузпа за "сините". Костов застана зад топката, но нацели напречната гредата и резултатът остана непроменен. До края Нашиоменто също направи пропуск от изгодна позиция, а на другата врата Георги Георгиев спаси точен удар на Илия Димитров. Малко преди края Здравко Димитров от Левски се контузи и беше заменен принудително.

Това беше генерална репетиция за двата състава преди подновяването на сезона следващия петък.