БНР | 29.05.2020 16:32:06 | 303

Царско село със загуба от Локомотив (Пловдив)

Царско село загуби с 0:2 домакинството си на Локомотив (Пловдив) в единствената контролна среща, която отборът ще изиграе преди подновяването на шампионата. Любослав Пенев направи дебют на треньорския пост в Царско село, а на терена дебют направиха още четирима футболисти. Това са новото попълнение Михаил Иванов, юношите на клуба Владислав Иванов и Дилян Георгиев, както и Кристиян Чипев, който също се присъедини към отбора.

Мачът започна равностойно и двата отбора направиха няколко интересни атаки по посока на двамата вратари. Локомотив Пловдив поведе в резултата в 26-ата минута. След центриране от дясно Малонга засече топката с глава и вкара в мрежата. Пловдивчани вкараха и втори гол в 37-ата минута. Диниш Алмейда стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в защитник на Царско село, заблуди Джони Пласид и влезе в мрежата му за 0:2. В 42-ата минута Антонио Георгиев опита далечен шут от около 20 метра, но топката попадна в ръцете на Мартин Луков.

Пет минути след подновяването на играта Николай Йорданов показа директен червен картон на Анте Аралица от Локомотив Пд за груб фаул срещу футболист на Царско село.

Двата отбора обаче останаха по 11 човека, тъй като в игра се появи Кенан Муслимович.

Двамата вратари на Царско село Джони Пласид, а малко по-късно и неговата смяна Михаил Иванов направиха по едно добро спасяване в рамките на няколко минути след удари на Карагарен и Клапан.

В 87-ата минута Царско село можеше да отбележи гол, но Хулио Родригес не успя да чукне топката в мрежата на Пиргов.