Fakti.bg | 29.05.2020 18:04:25 | 146

Лудогорец загря за подновяването на първенството с разгром срещу Дунав

Лидерът в efbet Лига Лудогорец разгроми Дунав с 4:0 в последната си контрола преди подновяването на родния шампионат. Още след първите 45 минути разградчани имаха комфортен аванс от три гола. Марселиньо даде аванс на Лудогорец, а Вандерсон добави два гола. През втората част Сисиньо оформи крайния резултат.

Още в 10-ата минута Марселиньо откри резултата след изпълнение на пряк свободен удар. В 32-рата минута Мавис Чибота пусна страхотен пас към Вандерсон, който покачи на 2:0. В края на първата част Марселиньо ефектно подаде с пета към Вандерсон, който се бе позиционирал на границата на наказателното поле. Последва удар на бразилеца, топката рикошира в играч на Дунав и влетя в мрежата на Благой Макенджиев (3:0).

Малко повече от час игра след първия съдийски сигнал бе изминал, когато Лудогорец отбеляза четвърти гол във вратата на Макенджиев. Топката бе центрирана в наказателното поле на "драконите". Александър Исаевски не успя да се изчисти топката. Вместо това я подари на Сисиньо, който се възползва от грешката и отбеляза за 4:0.