Fakti.bg | 30.05.2020 18:38:35 | 184

Байерн разби Фортуна с 5:0

Байерн (Мюнхен) разби с 5:0 Фортуна (Дюселдорф) в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Два гола на "Алианц Арена" вкара Роберт Левандовски, а по един добавиха Бенжамен Павар и Алфонсо Дейвис. Автогол си вкара Занка Йоргенсен.

Така "баварците" събраха 67 точки и дръпнаха с 10 пункта пред втория Борусия (Дортмунд), който е с мач по-малко. Фортуна е 16- с 27 точки.

Срещата започна с очакван натиск на Байерн. След няколко опасни атаки "баварците" излязоха напред в резултата. В 15-ата минута Занка Йоргенсен си вкара автогол. Бенжамен Павар засече пас на Серж Гнабри и топката се отби в тялото на датчанина, след което спря в мрежата - 1:0.

В 28-ата минута вратарят Кастенмайер успя да избие опасен удар на Мюлер. От последвалото центриране обаче мюнхенци удвоиха аванса си, след като Павар беше точен с глава.

Пет минути по-късно Фортуна можеше да се върне в мача. Ерик Томи намери Кенан Караман в наказателното поле. Турският нападател нанесе силен голов удар, но Алфонсо Дейвис подложи крак и блокира топката.

Две минути преди края на първото полувреме Роберт Левандовски направи резултата класически. "Баварците" организираха отлична атака. Полякът с пета намери Кимих, който нахлу в наказателното поле и подаде към Мюлер. Той от своя страна чукна към Леви, матирайки вратаря, а за голмайсторът остана най-лесното - 3:0. Асистенцията бе под номер 18 за Томас през този сезон в Бундеслигата.

Втората част започна вихрено и във вратата на Дюселдорф паднаха още два гола. В 50-ата минута Левандовски получи успореден пас от Гнабри и с пета мушна топката между краката на Кастенмайер за 4:0.

Три минути след това Алфонсо Дейвис се подигра с четирима играчи на гостите и останал на отлична позиция матира вратаря за 5:0.

В 63-ата минута Мюлер можеше да вкара и шести гол. Офанзивният футболист овладя центриране на Дейвис, но от няколко метра заложи на силата и прати топката над вратата.