БНР | 31.05.2020 03:09:34 | 114

Байерн Мюнхен разгроми Фортуна

Байерн Мюнхен разгроми с 5:0 у дома Фортуна Дюселдорф в последна среща от съботната програмата на 29-ия кръг в Първа Бундеслига.
Шампионите рано решиха крайния изход от двубоя, игран пред празните трибуни на "Алианц Арена". Матиас Йоргенсен си вкара автогол при опит да изчисти топката след само четвърт час игра.
В 29-ата минута Бенжамен Павар удвои аванса за баварците след асистенция на Йозуа Кимих, а малко преди края на първата част Роберт Левандовски покачи аванса на домакините на три попадения. Полският нападател се разписва за първи път във вратата на Фортуна в своята кариера. Левандовски вече има реализирани попадения във вратите на всички отбори от Първа Бундеслига.
След почивката превъзходството на гранда от Мюнхен продължи.
Отново Левандовски се разписа за 4:0 в 50-ата минута, а канадецът Алфонсо Дейвис също се разписа във вратата на гостите две минути по-късно, за да оформи крайния резултат.
След този успех Байерн има актив от 67 точки на върха в класирането. Воденият от Ханзи Флик отбор е с 10 точки пред Борусия Дортмунд, който заема втора позиция до момента.
Фортуна е на 16-то място с 27 спечелени точки.
В неделя  Борусия Мьонхенгладбах приема Унион Берлин, докато Борусия Дортмунд гостува на аутсайдера Падерборн.