БНР | 31.05.2020 15:44:01 | 107

Борусия (М) вкара четири на Унион

Борусия (Мьонхенгладбах) победи гостуващия му Унион (Берлин) с 4:1 в среща от 29-ия кръг на футболното първенство на Германия.

След успеха домакините се изкачиха на трето място в класирането с 56 точки актив.

Два гола за Борусия реализира Маркъс Тюрам, а по веднъж точни бяха Флориан Нойхаус и Аласан Плеа, който добави и две асистенции.

За Унион попадението отбеляза Себастиан Андерсон в началото на второто полувреме.

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) поведе с 2:0 през първите 45 минути. Резултатът откри Флориан Нойхаус в 17-ата минута с прецизен удар, след който топката срещна гредата и влезе в мрежата.

Четири минути преди края на полувремето Маркъс Тюрам се разписа с глава след подаване на Аласан Плеа.

В началните минути на втората част Себастиан Андерсон намали изоставането на гостите, но с нови две попадения на Тюрам в 59-ата и на Плеа в 91-ата минута Борусия стигна до убедителния успех.