Fakti.bg | 31.05.2020 18:02:26 | 126

Борусия Дортмунд разпиля последния в Бундеслигата и отново е на 7 точки зад лидера

Борусия (Дортмунд) успя да превъзмогне поражението от Байерн (Мюнхен) в дербито на немския футбол, като в среща от 29-ия кръг на шампионата се наложи над домакина си Падерборн.

Рурци спечелиха с 6:1, като всички попадения бяха отбелязани през второто полувреме на двубоя.

Торган Азар, Хакими, Шмелцер и на три пъти Джейдън Санчо бяха точни за победителите.

Първото полувреме изненадващо не предложи попадения, като имаше само една по-сериозна акция за някой от двата състава. В нея обаче Герейро пропиля чудесна възможност за гостите да излязат напред в резултата.

След мощно начало на вторите 45 минути, по всичко личеше, че е само въпрос на време Борусия да поведе на опонента си.

Торган Азар пропусна да се разпише сам срещу вратаря, а малко след това и Джейдън Санчо направи нещо подобно, като не успя да зарадва треньора на тима с откриващо попадение.

И двамата футболисти обаче изкупиха греха си минути след това, като се отчетоха с голове за отбора си.

Първо Азар бе точен от близка дистанция в 54-ата минута, след не особено качествена намеса на вратаря на Падерборн, оставила го сам срещу празната врата.

Три минути след това пробив на Брант приключи с извеждащ пас за Санчо, който също се разписа от непосредствена близост. На тениската си след отбелязания гол, Санчо показа надпис, в подкрепа на починалия в САЩ Джордж Флойд.

В 72-ата минута Хюнемайер, от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Джан в пеналта, вкара за 1:2, но само две минути по-късно Санчо бе точен за 1:3.

Хакими и Шмелцер вкараха по веднъж топката в мрежата в последните 5 минути от редовното време, като вторият се отчете и с асистенция.

Крайното 6:1 оформи Санчо, като с това и неговият хеттрик стана факт, в продължението на двубоя.

Борусия е на второ място в таблицата, с актив от 60 точки. Падерборн е категорично последен, с едва 19 пункта срещу името си.