Cross.bg | 06.06.2020 06:33:01 | 153

Лудогорец доближи деветата титла след победа на “Герена”

Лудогорец победи Левски с 1:0 като гост в среща от 25-и кръг на Първа лига. Мачът се игра на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ пред около 5 000 зрители и започна с минута мълчание в памет на бившия десен бек на „сините“ Петър Дончев, който вчера почина на 96-годишна възраст. Единственото попадение отбеляза Каули в самото начало на второто полувреме. В 10-ата минута бе регистриран първият точен удар към една от двете врати и негов автор стана Абел Анисе, който стреля от далечна дистанция и топката бе уловена без проблеми от Милан Миятович. Пет минути по-късно шампионите пропуснаха още по-сериозен шанс. Вандерсон изведе Клаудио Кешеру на добра позиция, но Миятович отново бе на мястото си изби в корнер. В 25-ата минута гол на Лудогорец бе отменен заради засада на Мавис Чибота, при която се стигна до автогол на Холмар Ейолфсон. „Зелените“ протестираха, но безрезултатно, а телевизионните повторения не убедиха, че решението на страничния рефер е правилно. В 36-ата минута пък Владисав Стоянов трябваше да се намесва решително, избивайки топката след изстрел на Иван Горанов. Малко по-късно Стайн Спиерингс стреля силно и опасно с левия крак, но встрани от вратата на Стоянов