Fakti.bg | 06.06.2020 18:20:00 | 119

Ботев (Враца) шокира Ботев (Пловдив) насред Коматево

Отборът на (Ботев Враца) победи този на Ботев (Пловдив) с минималното 1:0 като гост. Единственото попадение в срещата бе дело на капитана на гостите Валери Домовчийски, който се разписва с глава в 10-ата минута.

Първият изстрел в мача бе дело на Фабио Бурбано от Ботев (Пловдив) в третата минута, който обаче изобщо не затрудни Костов.

В 7-ата минута Илия Миланов стреля с глава, но ударът му бе неточен

В 10-ата минута врачани откриха резултата. Петър Атанасов центрира топката в наказателното поле на домакините, а Домовчийски матира Янко Георгиев с глава.

Пет минути по-късно Красимир Костов улови изстрел на Александър Тонев. В 30-ата минута Антонио Вутов пусна пас към Александър Тонев, който обаче не успя да отиграе добре. Топката все пак стигна до Тодор Неделев, но звездата на “канарчетата“ стреля с по-слабия си десен крак и прати топката над вратата.

Малко след подновяването на играта Ангел Лясков имаше шанс да удвои резултата, но изстрелът му мина покрай дясната греда.

Ботев Враца победи Ботев Пловдив с минималното 1:0 като гост. Победата за врачани бе първа над този съперник в Пловдив от 36 години насам. Единственото попадение в срещата бе дело на капитана на гостите Валери Домовчийски.

Първият изстрел в мача бе дело на Фабио Бурбано в третата минута, който обаче изобщо не затрудни Костов.В 7-ата минута Илия Миланов стреля с глава, но доста неточно. В десетата минута врачани откриха резултата. Петър Атанасов центрира топката в наказателното поле на домакините, а Домовчийски матира Янко Георгиев с глава.

Пет минути по-късно Красимир Костов улови изстрел на Александър Тонев. В 30-ата минута Антонио Вутов пусна пас към Александър Тонев, който обаче не успя да отиграе добре, топката все пак стигна до Тодор Неделев, но звездата на “канарчетата“ стреля с по-слабия си десен крак и прати топката над вратата.

Красимир Костов сбърка едно от подаванията си и топката попадна в краката на Вутов, който опита да го прехвърли технично, но вратарят на гостите с акробатично спасяване попречи на изравняването на резултата.

През цялата втора част мачът беше доста двуостър, редяха се ситуации и преди врати, но в крайна сметка резултатът не се промени и Ботев (Враца) триумфира с 1:0.

С победата си Ботев (Враца) вече има 22 точки и се намира 12-ата позиция във временното класиране. Ботев (Пловдив), от своя страна, остава на 9-а позиция със спечелени 30 точки.