Fakti.bg | 07.06.2020 16:07:00 | 110

Шалке отново се издъни

Отборите на Унион Берлин и Шалке 04 не излъчиха победител в двубоя помежду си от 30-ия кръг на Бундеслигата. Срещата между двата тима завърши наравно 1:1. И двете попадения в срещата паднаха преди почивката. Роберт Андрих даде аванс на Унион, но Джонджо Кени изравни само четвърт час по-късно.

Двубоят започна със силен натиск на домакините от Берлин. Още в началните минути пропуски от чисти голови позиции направиха Юнус Мали и Антъни Уджах. В 11-ата минута обаче Унион успя да излезе напред в резултата. Уджах отне топката, втурна се в предни позиция и изведе с прецизен пас Роберт Андрих. Вътрешният полузащитник се оказа очи в очи с вратаря Нюбел и успя да го преодолее за 1:0.

Натискът на Унион продължи, но до второ попадение във вратата на Шалке не се стигна. С първата си по-сериозна голова опасност гостите възстановиха равенството. Джонджо Кени проби и с мощен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Рафал Гикивич.

През втората част темпото на игра рязко спадна. Двата отбора играеха предпазливо и дебнеха за грешка на противника, а такава така и не дойде до заключителните минути на редовното време. В 88-ата минута след центриране от ъглов удар топката се озова в Кевин Шлотербек. Вратарят на Шалке Александер Нюбел се превърна в герой за своя тим, след като умело напусна голлинията си и успя да скъси ъгъла пред футболиста на домакините. Шлотербек опита да завърши, но стражът успя с тяло да избие.

След равенството Шалке е на 10-ото място с 38 точки, а Унион Берлин пък е 13-и и все още изглежда застрашен от изпадане във Втора Бундеслига на Германия.

''Кралско-сините'' допуснаха и антирекорд. Те са вече 12 поредни мача без победа в Бундеслигата.