БНР | 09.06.2020 19:38:01 | 186

Локомотив (Пловдив) с победа над Левски в турнира за Купата на България

Настоящият носител на Купата на България Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 Левски (София) в първия полуфинал на турнира.  Двубоя от трибуните на стадион "Локомотив" изглудаха новият собственик на "сините" Наско Сираков и селекционерът на националния отбор на България по футбол  Георги Дерменджиев.  Гостите пък играха без спонсор на екипите, след като са скрили досегашния, който е без лиценз и вече шест месеца не е давал пари в клуба.

Треньорът на домакините Бруно Акрапович бе направил само една промяна в тима от успеха с 2:0 над Етър. Милош Петрович заменя Момчил Цветанов. На вратата за пловдивчани бе Мартин Луков, а тримата защитници в схемата 3-5-2 бяха Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда. Пред тях в халфовата линия действаха Петър Витанов, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Парвиз Умарбаев и Лукас Салинас. Капитанът Димитър Илиев и Анте Аралица водеха атаката.

Петър Хубчев пък направи две рокади от загубения с 0:1 мач срещу Лудогорец. На мястото на Симеон Славчев и Паулиньо, титуляри излязоха Кали Тиам и Дени Алар. Титулярът Милан Миятович отново бе под рамката, Ивайло Найденов, Холмар Ейолфсон, Янис Каргас и Иван Горанов бяха в защита. Опорните полузащитници бяха Мартин Райнов и Кали Тиам, докато Стайн Спиерингс, Станислав Иванов и Дени Алар помагаха на Найджъл Робърта.

В 9-ата минута след центриране от корнер Янис Каргас от гостите стреля неточно с глава. Пет минути по-късно Милан Миятович не успя да хване топката след центриране от ляво. Тя стигна до Бирсент  Карагарен, който не успя да нанесе хубав удар. Вратарят на столичани застана добре с тяло и му попречи, след което негов съотборник изчисти.

Локомотивци поведоха в 23-ата минута. Янис Каргас сгреши при изнасянето на топката, тя попадна в Димитър Илиев, който с отмерен удар се разписа за 1:0. Това попадение окрили домакините, които продължиха да натискат съперника. В 29-ата минута Парвиз Умарбаев стреля над вратата на "сините".

Секунди  преди почивката "черно-белите" организираха майсторска атака и Бирсент Карагарен се разписа за 2:0 на празна врата.

В началото на второто полувреме футболистите на Левски опитаха натиск. В 47-ата минута стана голямо разбъркване пред вратата на "смърфовете", но нито един играч на гостите не успя да нанесе решителен удар. В 52-ата минута Янис Каргас получи жълт картон, след като фаулира излизащия на добра позиция Анте Аралица. Локомотивци поискаха червен картон за футболиста на Левски, но съдията Ивайло Стоянов прецени, че няма основание да го изгони от игра.  В 69-ата минута Станислав Костов от Левски  излезе на добра позиция и се опита да преодолее Пламен Луков, но стреля слабо и вратарят на домакините изби. В 87-ата минута Момчил Цветанов центрира опасно, но  Милан Миятович изби токата.

Възпитаниците на старши треньора Бруно Акрапович  не допуснаха гол до края на срещата и взеха солидна преднина преди реванша.

През този сезон двата тима се срещнаха вече два пъти в efbet Лига. Първият път "сините" победиха с 1:0 на "Георги Аспарухов", докато втората среща завърши 0:0.