БНР | 11.06.2020 19:36:24 | 228

Етър и Дунав с голово шоу във Велико Търново

Отборът на Етър победи с 5:3 Дунав като домакин в първи мач от 26-ия кръг на българския футболен елит.
Със зрелищната си победа футболистите на Петко Петков вече имат актив от 27 точки и заемат 10-та позиция в класирането, а Дунав е предпоследен с 19 пункта.

В 8-ата минута Милчо Ангелов отбеляза първото попадение в срещата. Нападателят бе изведен зад защитата от Антон Огнянов и с мощен удар с левия крак намери целта.
Дунав изравни в 20-ата минута чрез Фернандо Кавалканте, който засече центриране на Ивайло Лазаров.
В 39-ата минута Боджадж отново даде аванс на домакините. Нападателят получи прекрасно подаване от Здравко Илиев и от непосредствена близост простреля Макенджиев. В края на полувремето Стефан Христов бе изведен сам срещу вратаря, но силният му удар се отби от страничната греда.

Пет минути след подновяването на играта Росен Колев сгреши, като подари топката на Боджадж, който стреля право в Макенджиев. Малко след това страхотен удар на Юлиан Ненов бе париран от Христо Иванов.
В 63-ата минута Тонислав Йорданов направи резултата 3:1 с отлично изпълнение на пряк свободен удар.
Младият нападател вкара своя втори гол в мача за 4:1 в 76-ата минута. Йорданов получи отличен пас от Милчо Ангелов и без проблеми се разписа.
120 секунди по-късно Стефан Христов намали на 4:2, след като бе изведен сам срещу вратаря Иванов от Фернандо Кавалканте.
Свилен Щерев върна интригата в 83-ата минута, когато засече центриране на Дуде Н'Донгала пред погледа на Георги Купенов.
В първата минута на добавеното време Здравко Илиев сложи точка на спора, след като с мощен удар направи 5:3.