БНР | 13.06.2020 19:26:31 | 133

Григор със загуба във втория мач в Белград

Григор Димитров допусна първото си поражение на демонстративния турнир по тенис на клей в Белград "Адрия тур". Най-добрият български тенисист загуби с 1:4, 3:4 (4) срещу представителя на домакините Никола Милойевич във втория си мач за деня.

В първата част 29-годишният хасковлия допусна два пробива и изостана в резултата след 1:4.

Във втория гейм на втория сет Димитров допусна пробив и изостана с 0:2, но след това изравни до 2:2. Стигна се до 3:3 и тайбрек, в който сърбинът записа три минипробива и от втория си мачбол се поздрави с краен успех при 7:4.

До момента Григор Димитров има победа и поражение на турнира в сръбската столица, като заема третото място в група "Б". В неделя българският тенисист ще играе срещу Доминик Тийм (Австрия).