Fakti.bg | 14.06.2020 15:26:04 | 348

Левски пое глътка въздух - спечели срещу Арда

Левски победи с 3:1 Арда като гост в мач от 26-ия кръг на efbet Лига. С победата си столичани прекъснаха серията си от три мача без успех. За последно те надделяха над Лудогорец в четвъртфинал за купата след изпълнения на дузпи.

Черната серия на Арда обаче продължи като новакът в елита последно записа победа срещу Витоша Бистрица в края на ноември 2019-а година.

Със спечелените три точки Левски събира 49 точки, колкото имат и втория и третия – Локомотив Пд и ЦСКА, които се изправят един срещу друг по-късно тази вечер.

Със своите 31 точки Арда е на осма позиция. Тимът от Кърджали със сигурност ще играе в група Б на втората осмица заедно с тимовете на Ботев Пд, Дунав и Ботев Вр, но програмата им ще стане ясно след сблъсъка между Лудогорец и Ботев Пд, който започва в 18:45.

В 9-ата минута Светослав Ковачев напредна по фланга с топка в крака и подаде в наказателното поле към Румен Руменов, но неговият удар бе блокиран от Янис Каргас.

В 18-ата минута Паулиньо подаде отляво към Станислав Костов, който прати топката в мрежата на Николай Банков, но попадението не бе зачетено заради игра с ръка на нападателя на столичани.

В 34-ата минута Банков се намеси добре след изстрел на Паулиньо. Три минути по-късно бразилецът все пак успя да се разпише. След добро двойно подаване между него и Станислав Костов седмицата на "сините" стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира и влетя в мрежата на Банков.

Само три минути, след като Левски поведе, Арда изравни. Защитата на Левски не се справи добре с изчистването при корнер за Арда, което доведе до топка в краката на Румен Руменов - халфът я центрира отново в наказателното поле, където Радослав Василев я засече във вратата на Георгиев.

В 51-ата минута Николай Банков не се затрудни да спаси изстрел на Станислав Костов. В 60-ата минута Филипе Нашименто падна в наказателното поле след съприкосновение с Матеус Леони, но Петър Костадинов бе категоричен, че няма нарушение срещу португалеца.

В 65-ата минута влезлият като резерва пет минути по-рано - Стайн Спиерингс, изведе Левски напред в резултата. Станислав Иванов центрира отдясно в наказателното поле, където холандецът се справи с Милен Стоев и вкара топката във вратата на Банков за втори път в двубоя.

В първата минута на добавеното време Мартин Райнов опита изстрел от дистанция, който обаче бе доста неточен. В последните секунди на срещата Николай Банков излезе напред, за да спаси изстрел на Станислав Иванов, но топката попадна в Мартин Петков, който оформи крайното 3:1