Fakti.bg | 20.06.2020 18:10:28 | 204

Славия притисна ЦСКА и Левски за ЛЕ след победа срещу Локо Пд (ВИДЕО)

Локомотив (Пловдив) загуби от Славия в мач от плейофите в Първата шестица на шампионата. "Белите" стигнаха до минимален успех с 1:0, след попадение на "златната резерва" Радослав Кирилов.

Разликата между двата тима е едва 2 точки в полза на "смърфовете". Столичани се намират на пето място, като бяха в серия от 5 победи, но в края на редовния сезон отстъпиха с 2:4 у дома от Берое.

Днес тимът на Златомир Загорчич се доближи до отборите в Топ 3 и да намеси в битката за квота за Лига Европа.

Любопитен факт е, че Загорчич и Бруно Акрапович са двамата треньори, които от най-дълго време са на поста си сред сегашните наставници в елита. Заги застана начело на Славия през май 2017 година, а Акрапович води Локо (Пд) от ноември същата година. Балансът от срещите между тях е в полза на босненеца - 3 победи, 5 равенства и 2 загуби.

По-рано през сезона Локо (Пд) се наложи над Славия с 3:2 на "Лаута", а двубоят в "Овча купел" завърши 1:1.

През първото полувреме единственото, което феновете на трибуните не видяха, бяха головете. Ситуациите се редуваха пред двете врати, като домакините бяха по-активни от съперника си, но така и не успяха да открият резултата.

Само в рамките на първите 6 минути пловдивчани получиха два реални шанса да обстрелват вратата на опонентите си от столицата.

Солидните намеси на Стериакис обаче не позволиха да се стигне до гол във вратата му. "Бялата" отбрана срещна сериозна съпротива в лицето на бързоногите състезатели на домакините, но вратарят се оказваше последната, достатъчна преграда пред гола.

В 16-ата минута центриране от корнер намери Масоеро. Той стреля, но топката се отби в дясната греда на вратата, пазена от стража на софиянци.

Още в следващата си атака обаче и "белите" бяха близо до попадение, но изстрел на Йомов премина на сантиметри от целта.

В 39-ата минута дойде може би най-чистото положение за един от двата тима. Йомов центрира отдясно по атаката на Славия, а Галин Иванов засече кълбото от близка дистанция. Опитът му попадна в ръцете на вратаря Луков, който се бе позиционирал по отличен начин.

Минута преди почивката избита топка от защитниците на Локо попадна в краката на Попадийн, който стреля от границата на пеналта. Гол нямаше, като Луков отново бе на позиция и спаси.

През второто полувреме в игра се появиха офанзивно ангажирани състезатели в постройките и на двата тима.

Импулсът след това бе по-скоро в полза на гостите, които заиграха на изключително високи обороти.

В резултат на това софиянци стигнаха и до отбелязването на единствения гол в срещата. Той бе реализиран от влезлия минути по-рано на терена Радослав Кирилов, който се измъкна добре по левия фланг на "бялата" атака и прониза Луков за крайното 0:1.

Дъждът едва не прекрати двубоя, като в даден момент от мача ситуацията изглеждаше почти безнадеждна.

И двете единайсеторки обаче демонстрираха характер и мъжки завършиха срещата, а теренът успя да издържи изсипалия се порой.

Така, още на старта на плейофната фаза, борбата за призовите позиции в класирането се завързва сериозно.