БНР | 22.06.2020 06:38:25 | 111

Божидар Краев титуляр при победа на Жил Висенте

Българският национал Божидар Краев беше титуляр и участва при изработването на първите два гола за Жил Висенте при победата с 3:0 над гостуващия Авеш в срещата от 28-ия кръг на португалското футболно първенство.

В десетата минута Краев центрира от корнер от дясно, а Родригао с глава намери Енрике Гомес, който отблизо засече в мрежата.
В 36-ата минута българинът пусна пас по тревата в дясно по атаката на отбора си към Алекс Пинто, който центрира към далечната греда и непокритият Рубен Рибейро удвои с глава.
Краев беше заменен след час игра от Захария Найджи, а в последната минута Самуел Лино оформи класическия успех.

Така Жил Висенте прекъсна серия от три поредни загуби и с 33 точки заема 11-ото място в класирането. Авеш е последен с 14 точки.