БНР | 23.06.2020 19:29:07 | 261

Локомотив (Пд) отстрани Левски, ще защитава трофея си на финала

Носителят на трофея Локомотив (Пловдив) се класира за финала на турнира за купата на България за втора поредно година, след като завърши 0:0 при гостуването си на Левски в срещата-реванш от полуфиналите на надпреварата.

"Черно-белите" бяха спечелили първата среща с 2:0 и с организирана и дисциплинирана игра по силния дъжд на стадион "Георги Аспарухов" не дадоха много шансове на съперника, а и вратарят на гостите Мартин Луков беше много стабилен.

Двубоят беше последен за капитана на "сините" Живко Миланов, който обяви, че прекратява кариерата си след 231 срещи с екипа на родния си клуб.

Миланов беше награден от изпълнителния директор на столичани Павел Колев, както и от БФС, за цялостната му кариера. Той беше бурно аплодиран и от феновете на трибуните.

Вторият капитан Иван Горанов пък получи специална фланелка с номер 100 по повод юбилейния си стотен мач за Левски.

Въпреки че трябваше да наваксват два гола, старши треньорът на домакините Георги Тодоров пусна стартов състав без чист нападател, а на върха на атаката действаше полузащитника Стайн Спиерингс.

Левски стигна до първия си и единствен по-добър шанс през първото полувреме в 24-ата минута, когато Франко Мазурек изведе Станислав Иванов в дясно в пеналта, но крилото не успя да намери целта от 7-8 метра.

Локомотив пък пропусна своята добра възможност малко в 43-ата минута. След центриране от ляво Бирсент Карагерен засече отблизо от въздуха, но Георги Георгиев показа отличен рефлекс и изби.

Левски направи няколко силни минути в средата на второто полувреме и на няколко пъти беше близо до откриването на резултата.

В 64-ата минута Иван Горанов центрира от ляво и Паулиньо засече с глава от десетина метра, но Луков изби в корнер.

В следващата атака след центриране от корнер Холмар Ейолфсон върна топката към границата на малкото наказателно поле и Найджъл Робърта отправи акробатичен ножичен удар от въздуха, но в обсега на Луков, който направи ново отлично спасяване.

В края "сините" отново натиснаха. В 88-ата минута Луков направи още едно страхотно спасяване. Той изби удар с глава от 5 метра на Робърта под гредата след подаване на Горанов от ляво.

В добавеното време Янис Каргас с глава след центриране от корнер прати топката в мрежата, но главният рефер Никола Попов не призна гола, след като видя нарушение в атака на гръцкия защитник срещу Диниш Алмейда.

След мача със сълзи на очите Живко Миланов се сбогува с публиката на "сините".

Локомотивци ще защитават трофея си от миналата година на финала на 1 юли срещу победителя от сблъсъка ЦСКА София - Ботев (Пловдив), чийто реванш е в сряда от 20.30 ч.